Co to jest tag?
Jest to znak, który może być umieszczany automatycznie lub ręcznie na publikacjach. Jest to rodzaj funkcji klasyfikacyjnej. Tagi pozwalają na filtrowanie publikacji, generowanie na nich wykresów oraz eksport danych do raportu. Można również ustawić automatyczne dodawanie tagów na podstawie obecności określonych słów kluczowych w publikacjach.
Jaka jest różnica między tematem a tagiem?
Różnica polega na tym, że przez słowa kluczowe w tematach publikacje są zbierane na koncie i grupowane według tematów. A przez ustawienia autotagów publikacje, które już są w tematach, są tylko klasyfikowane i grupowane. Autotagi i tagi to oznaczenia/atrybuty klasyfikacyjne na publikacjach. Oznacza to, że publikacja została najpierw dodana do tematu, a następnie nadano jej/nie nadano autotagu, w zależności od tego, czy odpowiada ustawieniu autotagu.
Czym są autotagi?
Auto tagi to dodatkowa, automatyczna klasyfikacja publikacji, które zostały już zebrane do Twoich tematów poprzez zapytania o słowa kluczowe.
Auto tagami mogą być:
- tytuł kampanii PR;
- mówcy i eksperci;
- nazwy produktów poszczególnych marek;
- top management;
oraz wszelkie słowa znacznikowe, które muszą być dodatkowo monitorowane w szeregu publikacji na temat Twojej marki lub konkurencji.
Manager wsparcia pomoże Ci ustawić automatyczne tagowanie (autotagging) w przypadkach, gdy tagi powinny być zawsze oznaczane na publikacjach w oparciu o te same atrybuty (słowa kluczowe i inne ustawienia). Liczba autotagów jest regulowana przez Twój plan taryfowy.
Przeglądanie w trybie tagów
Kanał wiadomości można przeglądać nie tylko w trybie tematu, ale także w widoku tagów. Dowiedz się więcej o przeglądaniu w trybie tagów.
Filtry tagów
Podczas pracy z publikacjami z wybranego tematu/tematów, na pasku filtra znajdziesz wszystkie tagi na wyfiltrowanych publikacjach oraz ich liczbę. Możesz również wybrać jeden lub więcej tagów: skrzyżować je, połączyć ze sobą i zanegować. Dowiedz się więcej o zarządzaniu filtrami.
Praca z tagami
Do publikacji na swoim koncie możesz dodawać tagi. Możesz dodawać zarówno tagi ręczne, jak i autotagi, które ustawiłeś w interfejsie. Jeśli tagujesz ręcznie, po wpisaniu pierwszych liter wyświetli się tooltip z listą wcześniej wprowadzonych autotagów i tagów na Twoim koncie. Z tej listy możesz wybrać żądaną opcję i umieścić tag na dokumencie lub wpisać nowy tag i umieścić go na dokumencie. Dowiedz się więcej o tagowaniu publikacji.
Użytkownicy mogą ręcznie edytować / dodawać / usuwać tagi zarówno dla pojedynczego postu, jak i dla dużej liczby postów. stories. Dowiedz się więcej o masowym tagowaniu publikacji. Dodatkowo możesz pracować z tagami dla całych historii. Dowiedz się więcej o pracy z tagami w trybie historii.
Usuwanie tagów
Możesz ręcznie usuwać tagi na wybranych dokumentach lub skorzystać z funkcji masowego usuwania tagów na wybranych dokumentach tematycznych. Warto wiedzieć, że autotagi nie są usuwane z listy tagów, nawet jeśli usuniesz je na wszystkich dokumentach na swoim koncie. Aby usunąć autotagi z listy tagów Twojego konta, napisz na czacie systemowym lub skontaktuj się ze swoim menedżerem wsparcia.
Grupowanie tagów za pomocą prefiksów
Tagi mogą być grupowane, jeśli mają tzw. prefiks tagu - słowo lub słowa, po których następuje dwukropek, a następnie tytuł tagu. Ten prefiks jest tytułem grupy tagów. Tagi z prefiksem wyglądają tak: Osoba:Bondarenko Dmitry, gdzie "Osoba:" - to prefiks wspólny dla całej grupy tagów, "Bondarenko Dmitry" to nazwa tego tagu. Na przykład, musisz wyróżnić publikacje, które wspominają o pewnych osobach w Twojej firmie, najwyższych menedżerach itp. Aby to zrobić, powinieneś napisać tag w następujący sposób: Mówca: Dmitry Bondarenko, Mówca: Alexander Kulish, itp. Albo musisz wyróżnić brendy lub produkty Twojej organizacji, np. Tesla: Model S, Tesla: Model Y, itp.
Grupowanie tagów pozwala:
- zobaczyć tagi odrębnych grup w filtrze według tagów;
- w trybie widoku tagów zobaczyć listę tagów posortowanych według grup i wybrać wszystkie tagi danej grupy jednym kliknięciem;
- w trybie wykresu, wybrać tagi określonej grupy, aby uzyskać statystyki dla tej konkretnej grupy;
- w interaktywnym dashboardie, wybrać grupy tagów, aby zbudować wykresy dla wszystkich tagów tej grupy;
- w eksporcie listy publikacji w formacie .xlsx otrzymać dane o każdej grupie tagów w osobnej kolumnie, co ułatwi filtrowanie danych oraz budowanie tabel i wykresów na podstawie tego eksportu.
Zakazane symbole przy tworzeniu i edycji tagów
~!@#$%^&*()+=[{]}|\/,<>?;
System może udostępnić tag z niektórymi z nich, ale powodują one pewne problemy w masowym tagowaniu.
Eksportowanie tagów
Możesz eksportować publikacje z wybranymi tagami, niezależnie od tego, do jakiego tematu należy publikacja z tymi tagami. Aby wyeksportować publikację według tagów, przejdź do trybu tagów (przeczytaj więcej o przeglądaniu w trybie tagów), wybierz tag/tagi i wybierz żądany format eksportu.
Grupowanie publikacji w eksporcie według tagów
W eksporcie listy publikacji w formacie .docx można grupować publikacje według tagów. Ta funkcja może być wykorzystana, jeśli potrzebujesz uporządkować klipy prasowe według wzmianek o prelegentach, organizacjach lub markach. Aby skonfigurować specjalne eksporty Worda, skontaktuj się z kierownikiem wsparcia lub napisz na czacie w systemie.
Statystyki i analizy wizualne według tagów
Życzymy miłego korzystania z systemu Semantrum!