Semantrum to system online do monitorowania i analizy reputacji.
System wyszukuje wzmianki o markach, firmach, organizacjach, osobach i innych słowach kluczowych Twoich i Twoich konkurentów w bazie danych zebranej z mediów internetowych, mediów społecznościowych, witryn z recenzjami i ofertami pracy.
System online gromadzi wiadomości 24/7 z następujących typów źródeł do dalszej analizy:
- 215 000+ stron internetoweych, agencji informacyjnych, przedstawicielstw internetowych, organów państwowych i firm na całym świecie;
- sieci społecznościowe i komunikatory: Facebook, YouTube, Twitter, Instagram, Telegram, TikTok, LinkedIn;
- recenzje;
- CV i wakaty;
- fora internetowe.
Stale dodajemy do skanu źródła internetowe. Semantrum monitoruje ponad 215 000+ źródeł z wiadomościami, agencji informacyjnych, agencji internetowych, agencji rządowych i firm.
System Semantrum zapewnia dużą liczbę dodatkowych opcji konfiguracji pracy z monitoringiem wzmianek, a także budowania analityki w oparciu o te wzmianki.
Co możesz dostać w Semantrum?
System określa dodatkowe atrybuty dla wszystkich Twoich wzmianek – sentyment, zasięg publiczności, rodzaj wzmianki, role (czy Twoja marka była kluczowa dla tej publikacji, czy nie); czy publikacja zawierała mowę bezpośrednią; nazwiska osób, nazwy geograficzne, marki i firmy wymienione w postach.
Określanie sentymentu publikacji opiera się na wzmiance o monitorowanym obiekcie w tekstach publikacji. Sentyment postów może być wykorzystany jako filtr, do analizy w widoku wykresów, w eksportach i na dashboardach. Możesz także samodzielnie dostosować sentyment postów.
Zasięg publikacji wyliczany jest automatycznie na podstawie danych o liczbie odwiedzin serwisu w miesiącu lub liczbie subskrybentów źródła. Ten wskaźnik pokazuje szacowaną liczbę odsłon publikacji (wiadomości/post/historii). Zasięg jest wyświetlany na karcie publikacji, możesz otrzymywać dane w eksporcie Excela, w automatycznych raportach w systemie, a także w dashboardzie, otrzymywać różne wykresy na podstawie tego wskaźnika. Zasięg publikacji pozwala budować analitykę wzmianek, która uwzględnia nie tylko ich liczbę, ale także przewidywany wpływ na odbiorców. W przypadku postów w mediach społecznościowych system skanuje również otwarte metryki:
wyświetlenia, polubienia/reakcje, reposty i komentarze.
Dowiedz się więcej o monitorowaniu mediów społecznościowych.
Rola publikacji pokazuje, jak bardzo publikacja jest skoncentrowana na przedmiocie monitoringu. Dzięki temu parametrowi możesz wybrać najtrafniejsze publikacje, czyli takie, w których firma/osoba nie jest wymieniona mimochodem, ale jest w centrum uwagi, wyodrębnić źródła, które najczęściej wymieniają Twój monitorowany obiekt w roli głównej, analizować zasięg wzmianek z dystrybucji według roli itp.
System automatycznie oblicza
wskaźniki efektywności komunikacji. Możesz filtrować swoje wzmianki za pomocą opcji
Indeks widoczności w mediach, aby wybrać posty, które mają największy wpływ na pole informacyjne. Za pomocą
Indeksu lojalności medialnej możesz szybko ocenić stosunek pozytywnych i negatywnych wzmianek o monitorowanym obiekcie, śledzić dynamikę wskaźnika i porównać jego poziom dla Twojej firmy/marki i konkurentów.
W publikacjach automatycznie identyfikowane są również wzmianki o osobach, nazwach geograficznych, markach i firmach. Możesz użyć filtrów na tych automatycznie identyfikowanych obiektach i wyświetlić statystyki w trybie wykresu. Na przykład możesz określić, które nazwy geograficzne są najczęściej wymieniane przez Twoich konkurentów, które osoby są najczęściej wymieniane razem z Twoją firmą lub konkurentami itp.
Możesz także pracować z charakterystykami źródeł, które o Tobie piszą. Możesz filtrować publikacje i uzyskiwać statystyki według nazw źródeł, rozmiaru źródła, regionu pochodzenia, tematu i kategorii źródła. Dowiedz się więcej o tym, jakie cechy źródła wyróżniają się w Semantrum. Oprócz regionu źródłowego, Semantrum automatycznie rozpoznaje język postów, dzięki czemu możesz filtrować posty i generować analizy na podstawie wzmianek w różnych środowiskach językowych. Poprzez osobne wyróżnienie autora publikacji będziesz mógł zidentyfikować aktywnych użytkowników w sieciach społecznościowych, którzy piszą o Tobie. W przypadku postów w mediach społecznościowych identyfikowane są również hashtagi, które zostały w nich użyte. Możesz dowiedzieć się, jakich hashtagów używają Twoi odbiorcy, używaj hashtagów do zbierania postów według tematu i jako filtr na swoim koncie. Dowiedz się więcej o wyszukiwaniu według hashtagów.
Jak możesz dostosować swoją pracę w Semantrum?
Konto jest
dostosowane do Ciebie osobiście i będzie zawierać tematy oparte na słowach kluczowych Twojego zapytania. Możesz także samodzielnie zmieniać słowa kluczowe lub tworzyć tematy. Kilku Twoich pracowników może pracować na jednym koncie, system ma również możliwość konfiguracji uprawnień i ról użytkowników w celu zdefiniowania obszarów odpowiedzialności pracowników.
Dowiedz się więcej o tym, jak skonfigurować konto.
Użytkownicy mogą otrzymywać
alerty z różnymi ustawieniami za pośrednictwem e-mail, w kanale osobistym lub w grupie Telegram, otrzymywać automatyczne raporty bez konieczności logowania. Alerty mogą być wysyłane zgodnie z harmonogramem lub w czasie rzeczywistym, możesz wybrać załączniki, automatyczne digesty dzienne i tygodniowe. Każdy użytkownik może ustawić alerty dla siebie indywidualnie, a menedżer wsparcia może ustawić dla Ciebie grupowe e-maile, jeśli te same alerty są potrzebne wielu użytkownikom.
Jeśli często korzystasz z niektórych filtrów, możesz zapisać je do ponownego użycia, tworząc
zapisane zapytaniа. Będziesz mógł szybciej zastosować filtry, których potrzebujesz, racować nad tym samym zapytaniem z innymi użytkownikami lub ustawić je jako prywatne, a także możesz ustawić alerty dla zapisanych zapytań. W ten sposób można np. ustawić powiadomienie o pojawieniu się negatywnych publikacji, o pojawieniu się publikacji z określonymi słowami kluczowymi lub z określonych źródeł.
Jak możesz pracować ze znalezionymi wzmiankami na swoim koncie?
Możesz pracować z publikacjami na koncie: eksportować, zmieniać sentyment, dodawać tagi, usuwać publikacje, grupować publikacje według podobieństwa.
Możesz pracować zarówno z osobnym dokumentem w systemie, jak i poprzez narzędzia pracy masowej, przetwarzając jednocześnie do 3 tys. publikacji. W trybie masowym możesz usuwać posty, zmieniać ich sentyment, dodawać tagi. Możesz także pracować z publikacjami masowo w trybie generowania historij.
Tag to etykieta, którą można zastosować do postów automatycznie lub ręcznie. Tagi umożliwiają filtrowanie publikacji, tworzenie na ich podstawie wykresów, eksportowanie danych do raportu. Tagi mogą być tworzone i dodawane przez użytkowników, w tym zbiorcze przetwarzanie postów, a także można skonfigurować automatyczne tagowanie na podstawie obecności określonych słów kluczowych w postach i innych parametrów. Tagi można też organizować w grupy, rozróżniając w ten sposób np. osobno tagi produktów, mówców i tematów publikacji. Według tagów możesz filtrować wzmianki, przeglądać statystyki w trybie wykresu, otrzymywać dane w eksporcie, organizować analizy w dashboardzie.
Generowanie historij (grupowanie publikacji) umożliwia łączenie poszczególnych publikacji według parametru dopasowania słowa kluczowego w historij, czyli grupy o podobnych tematach i tekstach. Grupowanie pozwala skrócić czas poświęcony na analizę tematów wzmianek, szybko poruszać się w przestrzeni informacyjnej, bez marnowania czasu na przeglądanie przeróbek i podobnych publikacji. Grupowanie pozwala również na bardziej efektywną pracę z sentymenten i tagami, stosując je masowo do historii. Eksportowanie historij w formatach .xlsx i .docx umożliwia wydajniejszą pracę z danymi i zmniejszenie objętości raportów.
Eksporty są dostępne w formatach .docx, .xlsx i .pptx. Oprócz listy i tekstów publikacji możesz eksportować: automatycznie skrócone teksty publikacji, historij, publikacje z sekcjami i sortowaniem według określonego atrybutu, automatyczne raporty w formatach .docx, .xlsx i .pptx. W eksporcie .xlsx otrzymasz dużą ilość danych, które możesz wykorzystać do samodzielnego budowania dalszych analiz. Gotowe wykresy możesz uzyskać w automatycznych raportach, w przeglądarce wykresów oraz w dashboardzie.
Jak wyświetlić wyniki monitorowania w Semantrum?
Dane w systemie są reprezentowane przez kanał wiadomości, wykresy, które reagują na zastosowanie filtrów, oraz tryb podglądu obrazów.
W kanale wiadomości możesz wybrać tematy, dla których przeglądasz posty, lub możesz wyświetlić posty ze wszystkich tematów jednocześnie. Dowiedz się więcej o przeglądaniu tematów. Ponadto możesz nie tylko wybrać dowolne filtry, aby wyświetlić posty w tematach, ale także wyświetlić tagi skonfigurowane na koncie i grupy tagów niezależnie od tematów. Dowiedz się więcej o przeglądaniu w trybie tagów.
W przeglądarce obrazów możesz zobaczyć obrazy użyte w postach. Ten tryb będzie wygodny, jeśli chcesz przeanalizować zasięg wizualny konta w mediach społecznościowych konkurenctów, elementy wizualne związane z Twoją marką w mediach, przeglądać zdjęcia według hasztagów, na przykład hasztag wydarzenia lub konkursów itp.
Tryb Wykresy daje dostęp do szybkiej analizy wizualnej wzmianek według wybranych filtrów. Przedstawiono tu główne wykresy statystyk ilościowych wzmianek. W trybie wykresów dostępnych jest kilka zakładek z tematycznie pogrupowanymi wykresami: statystyki ogólne, sentyment, źródła, tagi, automatycznie identyfikowane osoby/marki/nazwy geograficzne. Możesz przeglądać wykresy według wybranego tematu/tematów, eksportować obrazy i dane z wykresów.
Jakie inne opcje mają użytkownicy Semantrum?
W oparciu o Twoje potrzeby możemy dostosować interaktywny
dashboard za pomocą spersonalizowanych wycinków i wykresów. Dashboard można uzupełnić o dodatkowe dane zewnętrzne, np. Google Analytics lub Twoje dane finansowe.
Czym jest dashboard i jakie są jego możliwości.
Jeśli potrzebujesz generować raporty i przetwarzać publikacje zgodnie z Twoimi potrzebami, możesz zamówić usługi analityczne w Semantrum. Możesz otrzymać wsparcie swojej pracy od analityka Semantrum, opracowania i wykonania poszczególnych raportów w różnych odstępach czasu, podając wnioski analityka w raportach.
Życzymy miłego korzystania z systemu Semantrum!